Duży ruch samolotów nad Głuchołazami

przez AW
Odsłony: 2771

W bezchmurne dni w naszej gminie możemy obserwować wzmożony ruch lotniczy. Nad naszą gminą przebiegają drogi lotnicze prowadzące na południe Europy i Azji. W niedzielę rano w ciągu kilkunastu minut można były zaobserwować samolot lecący z Kopenhagi do Heraklionu, z Belgradu do Kopenhagi, z Skopie do Goteborgu, z Antaly do Kopenhagi, z Berlina do Budapesztu, itd. W oglądaniu przelatujących samolotów przydatny jest Flightradar24 – serwis internetowy pokazujący lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Podawana jest w nim trasa lotu, miejsce startu i lądowania, typ statku powietrznego, numer lotu,  pozycja, wysokość, kierunek lotu i prędkość oraz zdjęcie samolotu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak duży ruch samolotów odbywa się na "głuchołaskim" niebie.