Będzie stawek, muszla i dach

przez es
Odsłony: 3625

Będą pieniądze na rewitalizację Parku Zdrojowego w Głuchołazach. Projekt pod nazwą „Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej” znalazł się na pierwszym miejscu listy wniosków ubiegających się o unijne dofinansowanie. W sumie na realizację tego zadania przyznano ponad 18,2 mln złotych, ale większa część z tych pieniędzy trafi do Prudnika, który jest głównym wnioskodawcą projektu. Wiadomo jednak, że za uzyskane środki uda się odnowić w Głuchołazach stawek oraz muszlę.

Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie znalazł się także projekt wymiany dachu w kościele w Jarnołtówku. Na ten cel przyznano ponad 615 tysięcy złotych, co wraz z wkładem własnym pozwoli na wymianę zniszczonego pokrycia obiektu na nowe blachy miedziane.

Niestety pieniędzy nie otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Wawrzyńca w Głuchołazach. Wniosek o dofinansowanie blisko 1,3 mln złotych nie zyskał wystarczającej oceny, by otrzymać pieniądze na remont dachu.