Festiwal Teatrów ulicznych w Głuchołazach materiał nadesłany

przez es
Odsłony: 4248

W dniach 2-4 czerwca Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości na II Festiwa

l Teatrów Ulicznych, którego jest organizatorem. Zapewniamy niebanalną rozrywkę, wysoki poziom artystycznych atrakcji i dobrą zabawę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wybrać, przyjść, zobaczyć i przeżyć. Zapraszamy:)

II FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH W GŁUCHOŁAZACH

2 czerwca 2016 czwartek

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE aula

18.00 –  UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU, powitanie gości

18.10 – Chór CAPRICOLIUM

18.30 – CELEBRA SŁOWA – Sonety Szekspira

19.00 – Finał Konkursu LALKA/PACYNKA - wręczenie nagród

19.30 – Koncert muzyczny – uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej

             w Głuchołazach

Poczęstunek

3 czerwca 2016 piątek

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE sala gimnastyczna

13.00 – 16.00 – Warsztaty teatralne z Mikołajem Wiepriewem

 

CENTRUM KULTURY

17.45 – Wernisaż fotograficzny (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach).

18.30 ALICJA W KRAINIE CZARÓW spektakl sceniczny w języku angielskim PSP nr 1 w Głuchołazach

 

„Alicja w krainie czarów”, jedna z najbardziej lubianych przez dzieci bajek, doczekała się rozlicznych realizacji filmowych, teatralnych, operowych, baletowych, a nawet pantomimicznych. Wszystkie do dziś cieszą się ogromną popularnością. To opowieść niezwykła, która oczarowuje dzieci oryginalną fantastyką oraz zaskakującą akcją         i prowokuje do głębszych rozmyślań.

Głuchołaska wersja opowieści jest przygotowana przez naszych milusińskich            w języku angielskim!

Widownia: bez ograniczeń wiekowych

 

19.00 – Recital poezji śpiewanej -Anna Grabowskia i Tomasz Henciński

19.30SPOWIEDŹ, spektakl sceniczny na podstawie „Komedii” Samuela Becketta, w wykonaniu uczniów LO „CHROBRY” w Głuchołazach

 

Niektórzy żyją jakby ich całe życie było komedią, zabawą. Może wspomnienia wydawałyby się czasem życzeniem, a czasem wyrzutem sumienia. Tymczasem przyjdzie taki moment, że wszystko będzie jak na spowiedzi. „Spowiedź” na podstawie „Komedii” Samuela Becketta jest spektaklem, który próbuje w ostry sposób zobligować widza do zastanowienia się nad swoimi wyborami i podejściem do relacji męsko-damskich.  

Widownia: powyżej 16 roku życia

  

PLACYK PRZY MURACH OBRONNYCH

21.00BAŚŃ  O RYCERZU BEZ KONIA, spektakl uliczny w wykonaniu grupy teatralnej LOMBARD, działającej przy CK w Głuchołazach

 

Baśń o Rycerzu bez Konia i Koniu bez Rycerza, którzy wędrują przez świat i szukają siebie nawzajem. Dowcipne żonglowanie baśniowymi motywami, zaskakujące zwroty akcji: Księżniczka sama więzi się w wieży, wybrakowanym Rycerzem (bo bez Konia) gardzą i Łotrowie i groźny Smok, Czarodziej nie umie czarować,                             a krwiożerczy nietoperz okazuje się być malutką… Opowieść z przymrużeniem oka, będąca jednocześnie morałem. Bajka dla młodych i starszych widzów. Nieschematyczne perypetie bohaterów zaskoczą niejednego znawcę bajek.

Widownia: bez ograniczeń wiekowych 

4 czerwca 2016 sobota

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE sala gimnastyczna

10.00 – 13.00 – Warsztaty teatralne z Mikołajem Wiepriewem

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE plac

17.00NOE, spektakl uliczny w wykonaniu Teatru WALNY z Warszawy

 

Widowisko realizowane w technice ponadludzkich rozmiarów figur - instrumentów. Spektakl traktuje o szaleńcu, który opisuje człowieka,  przeczuwającego koniec świata przy pomocy figur - instrumentów, zwierząt i ich muzyki. Przy okazji tworzy  koncert - Arkę, który ma ocalić jego i grających w tym koncercie. Orkiestrą staje się widownia.

Muzyka dzięki możliwości aranżacji live jest tworzona w obecności widza i przez widza, mimo że sam Noe dyryguje, śpiewa i gra. Pomagają mu Ci, których zaprosił na Arkę... Potop mija, a Noe staje przed dylematem, co dalej. Bohater odpływa, mimo złorzeczeń żony i prób przywołania go na brzeg.

Widownia: bez ograniczeń wiekowych

 

18.00 – Pokaz taneczny - uczniowie LO „CHROBRY” w Głuchołazch

 

PLACYK PRZY MURACH OBRONNYCH

19.00SWINGING CHARLESTON, spektakl uliczny w wykonaniu Teatru NIKOLI             z Krakowa

 

Spektakl w groteskowy sposób poprzez formę kabaretową, pokazuje czasy prohibicji, czasy pięknych kobiet i mężczyzn, niebojących się ryzyka. Bohaterom życie upływa przy dźwiękach charlestone’a i unoszącym się w powietrzu zapachu palonych cygar. To świat, w którym bogaci mężczyźni ulegają czarowi, tonących w piórach kobiet,         a w kasynach trwonione są fortuny. Kabaretowe lata 20-te to czasy, kiedy po ulicach jeździły stylowe samochody, w powietrzu słychać było świst wystrzelonych kul,                  a pełne pasji tango opróżniało nawet najlepiej strzeżone kieszenie. Lekka forma przekazu bogata w elementy cyrkowe, akrobatyczne i taneczne, oddaje w spektaklu pełny obraz tamtych czasów.

Widownia: bez ograniczeń wiekowych