Dzień Otwartych Drzwi w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach

Odsłony: 3107

{jcomments on}Dzień Otwartych Drzwi w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach
 „Nauka i wyobraźnia”

We wtorek 19 marca, mimo że za oknami wciąż zimowa aura, w Publicznym Gimnazjum nr1 im. Powstańców Śląskich w Głuchołazach panowała wiosenna, ciepła atmosfera. Pod hasłem „nauka i wyobraźnia” o  godz. 11.30 zostały specjalnie Otwarte Drzwi dla szóstoklasistów z naszego miasta i gminy. Przybyłych uczniów witała dyrekcja szkoły, nauczyciele  oraz  Samorząd Uczniowski, zaś po szkole oprowadzali reprezentanci poszczególnych klas. Pani dyrektor Marzena Ludwa przedstawiła szeroką ofertę szkoły, mówiła o innowacyjnych programach, których wprowadzenie jest planowane od nowego roku szkolnego.
 

 Licznie przybyli szóstoklasiści  mogli obejrzeć gimnazjum, zajrzeć do każdego jego zakątka, zobaczyć pokaz talentów i prac wykonanych przez gimnazjalistów, jak również wziąć udział w ciekawych zajęciach z różnych dziedzin  naukowych i artystycznych. Starsi koledzy starali się przekonać przybyłych, że gimnazjum to „nie taki diabeł straszny, jak go malują”, da się przeżyć, mało tego – polubić. Uczniowie z klasy o poszerzonym języku angielskim /autorski program p. Małgorzaty Kajdan/ wykonali angielskie piosenki w oryginale  oraz opowiedzieli o swoje klasie, tym samym udowodnili innym, że j. angielski można przyswoić łatwo, lekko i przyjemnie – jeżeli się tylko chce, a lekcje języka angielskiego prowadzone pod kierunkiem p. Małgosi Kajdan są interesujące, wartościowe, kolorowe, rozśpiewane i magiczne. Dowodem jest choćby sam wygląd pracowni języka angielskiego -  unikatowej w skali województwa.

 Nasi goście z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach. Mieli możliwość sami wypróbować swoich sił w zabawach edukacyjnych, konkursach i quizach.

 W holu szkoły była zorganizowana wystawa prac uczniowskich, stoisko ze zdrową żywnością i ciastami – które cieszyły się dużym powodzeniem wśród przybyłych gości. Młodzież odwiedzająca szkołę była pod wrażeniem, a my cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu pokazać im możliwości jakie stwarza nauka w naszym gimnazjum licząc, że spotkamy się w tak dużym gronie już w przyszłym roku szkolnym. Mamy również nadzieję,  że naszym gościom spodobała się  szkoła - metody nauki,  atmosfera, wystrój i zwyczaje, że chcieliby stać się częścią społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach. ponieważ  Gimnazjum nr 1 to szkoła z pomysłem, to szkoła otwarta na ucznia, to szkoła, w której warto kontynuować naukę."

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia z imprezy.