Przygotuj się na telewizję cyfrową

Odsłony: 2274

{jcomments on}Przygotuj się na telewizję cyfrową

Telewizja cyfrowa stała się już rzeczywistością dla wielu województw. My jeszcze przez dwa tygodnie cieszyć się będziemy telewizją analogową, a potem „trzeba z żywymi naprzód iść, po życie (rzeczy) sięgać nowe”, jak pisał Adam Asnyk. 22 kwietnia 2013 r. w gminie Głuchołazy rozpoczniemy erę naziemnej telewizji cyfrowej. Pozostaje nam więc przygotować się na nadchodzącą zmianę. A zatem osoby, które mają stare telewizory, powinny oszacować, czy opłaca się inwestować w te odbiorniki i dokupić dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, czy kupić nowy telewizor. Problem nie dotyczy bowiem osób posiadających nowoczesne odbiorniki TV, a także abonentów telewizji kablowej i satelitarnej. Kupno dekodera średniej jakości to wydatek ok. 100 zł.

Odradzamy jednak nabywanie tych urządzeń od domokrążców, którzy tylko czekają, by nieuczciwie wyłudzić pieniądze. Najlepszym miejscem do dokonania zakupu jest sklep RTV, gdzie pracownicy doradzą, udzielą gwarancji na towar, a nawet w razie problemów z instalacją pomogą znaleźć specjalistę, który podejmie się tego zadania.

Naziemna telewizja cyfrowa jest, przynajmniej na razie, całkowicie bezpłatna, a gwarantuje lepszą jakość obrazu i dźwięku. Jest to kolejny nasz krok w kierunku społeczeństwa informacyjnego.