Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

Odsłony: 2085

{jcomments on}Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

W dniach od 10 do 14 kwietnia odbyły się w Pokrzywnej (Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Mieszko ) XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. Organizatorem konkursu jest od 12 lat gmina Głuchołazy, która w ten sposób promuje atrakcje turystyczne Gór Opawskich wśród służb mundurowych. W konkursie wzięło udział 82 funkcjonariuszy z całej Polski.
Pierwsze miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zdobył Robert Tustanowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbcu (gmina Prudnik). Drugie miejsce zajął Krzysztof Banasik z OSP Szybowice (gmina Prudnik), a trzecie Krzysztof Rozumek z Jednostki Wojskowej w Babkach.

Najlepszym szachistą reprezentującym Policję był Mirosław Sławiński z KMP w Olsztynie. Najlepszą policjantką okazała się Grażyna Szmacińska z KMP w Łodzi. Puchary ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych , Komendanta Głównego Policji oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu wręczył zwycięzcom Komendant Powiatowy Policji w Nysie - insp. Andrzej Synowiec.