Tanie bilety

Odsłony: 2027

{jcomments on}Tanie bilety

Samorządy krajów morawskośląskiego oraz ołomunieckiego wyszły z inicjatywą popierającą ruch turystyczny w Jesionkach oraz propagującą korzystanie z transportu publicznego na tym terenie. W rezultacie od 01 maja 2013 będzie można skorzystać z jednodniowego biletu – Jeseniky. Bilet dla jednej osoby będzie kosztował 100 koron czeskich (ok. 17 zł), lepiej opłaca się bilet grupowy (grupa może liczyć maksymalnie 5 osób) za 250 koron (ok. 42 złote). Bilet jest ważny od chwili zakupu przez cały dzień na obszarze jesionków (w 17 strefach kraju ołomunieckiego i 26 strefach kraju morawskośląskiego. Bilety są sprzedawane u kierowcy autobusu obsługiwanych przez Veolia Transport Morava a.s lub w pociągu Železnice Desná.
Przejazd np. ze Zlatych Hor do Šumperka czy Bruntala to przy zwykłej cenie biletu koszt ponad 60 koron w jedną stronę. Pięcioosobowa grupa zapłaciłaby w obie strony ponad 600 koron a teraz bilet JESENIKY kosztuje zaledwie 250 koron.
Z oferty można będzie korzystać do 30 września 2013 r. Cena jest stała bez względu na dzień przejazdu i wiek podróżnych.

Mapka stref objętych promocją dostępna jest tutaj: http://morava.veolia-transport.cz/res/data/012/001425.pdf