Kobieta potrafi

Odsłony: 2026

{jcomments on}Kobieta potrafi


Oto skrót historii, która nie jest wprawdzie jedną z tych „mrożących krew w żyłach”, nie mniej jednak jest lekko… zaskakująca. Otóż w Prudniku doszło do włamania, a co za tym idzie, do kradzieży. Rzecz wydawałoby się banalna. A jednak… W dniu 09.05.2013r., oficer dyżurny prudnickiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego z prudnickich mieszkań, znajdujących się na terenie ww. miasta. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, potwierdzili zasadność zgłoszenia.
Jak wkrótce udało się ustalić funkcjonariuszom do zdarzenia doszło między 5 a 8 maja w czasie gdy zgłaszający przebywał w Niemczech. Nieustaleni wówczas sprawcy skradli między innymi: telewizor, meble kuchenne, dekoder, lustro łazienkowe, zlew kuchenny. Poszkodowany wartość skradzionego mienia wycenił na blisko 4000 złotych. W dniu zgłoszenia udało się zatrzymać 3 osoby, podejrzane o dokonanie włamania: konkubinę poszkodowanego oraz dwie inne osoby, które miały związek z tą sprawą. W czasie śledztwa ustalono, że 20-latka, dysponująca kluczami od mieszkania, wykorzystując nieobecność właściciela, skradła telewizor oraz dekoder, a następnie sprzedała sprzęty swoim znajomym. Ponadto młoda kobieta udostępniła klucze do mieszkania jednemu ze wspólników, podejrzanych o współudział, który następnie skradł inne przedmioty.
20 – latce przedstawiono zarzuty kradzieży oraz pomocy w kradzieży z włamaniem. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa, natomiast 18-latka odpowie za paserkę.


Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów. Policjanci odzyskali w większości skradzione mienie, które przekazano właścicielowi. O losie oskarżonych zadecyduje sąd.