Głuchołaska firma laureatem Forbesa 2013

Odsłony: 2604

{jcomments on}Głuchołaska firma laureatem  Forbesa 2013

Już po raz siódmy redakcja miesięcznika „Forbes” oraz wywiadownia BISNODE ogłosiła ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość i przyznała swoje nagrody. Do rywalizacji mogły stanąć tylko te przedsiębiorstwa, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln złotych. W sumie wyróżniono 1931 przedsiębiorstw, a wśród nich:

  • 184 w kategorii firm dużych (powyżej 250 mln przychodu),
  • 511 w kategorii firm średnich (50 - 250 mln przychodu),
  • 1236 w kategorii firm małych ( 5- 50 mln przychodu).

W kategorii firm o przychodach na poziomie 5-50 mln zł II miejsce na Opolszczyźnie, po brzeskiej spółce „INWAP”, zajęła głuchołaska spółka „Partner”.

Firma ta specjalizuje się w produkcji głośników teletechnicznych stosowanych w dźwiękowych systemach ostrzegawczych oraz w systemach radiowęzłowych, a także dodatków metalowych do odzieży (guziki, nity, zatrzaski). Największe dochody przynosi jednak ta pierwsza gałąź produkcji. Głuchołaskie głośniki są montowane w domach towarowych, metrach, szpitalach i restauracjach. „Partner” zatrudnia ok. 30 osób, a jego produkty trafiają na rynek w kraju i w Europie. Prezesem i właścicielem przedsiębiorstwa jest Janusch Grochola. Swoją działalność rozpoczął w latach 9()-tych, najpierw w Niemczech, a potem w Polsce. Zysk netto firmy „Partner” jest na tyle duży (ponad 300% w roku}, że jej właściciel znalazł się w rankingu "500 menedżerów" 2012 roku.

 Komisja przyznała zasłużonym firmom tytuł „Diament Forbesa 2013”, którym od tej pory mogą się posługiwać, oraz pamiątkowe diamenty i dyplomy. Takie wyróżnienie to zaszczyt i wzór dla tych wszystkich, którzy chcą osiągnąć sukces.