Znamy już stawki opłat za śmieci

Odsłony: 2999

{jcomments on}Znamy już stawki opłat za śmieci

Mimo iż trudno jest podglądnąć projekty uchwał na jutrzejszą sesję Rady Miejskiej w Głuchołazach, szczególnie te dotyczące metod ustalania wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wiemy już, jakie są planowane stawki dla mieszkańców naszej gminy.

  1. Śmieci niesegregowane – 18 zł od osoby dorosłej zamieszkującej nieruchomość, a 9 zł od osoby niepełnoletniej  lub uczącej się (do 26 roku życia), ale pod warunkiem, że takich osób zamieszkuje w nieruchomości co najmniej trzy.
  2. Śmieci segregowane – 13 zł od osoby dorosłej i 6,50 od osoby niepełnoletniej  lub uczącej się (z zachowaniem tych samych warunków co w punkcie pierwszym).

Trzeba zauważyć, że są to stawki o złotówkę wyższe niż te, które pojawiły się w projektach na lutową sesję Rady Miejskiej. Korzystne jest to, że wprowadzono ulgę dla osób niepełnoletnich, ale niezbyt jasne jest określenie „w przypadku, gdy w danej nieruchomości zamieszkuje troje lub więcej takich osób”. Nie wiadomo bowiem, czy chodzi tu o ulgę dla rodzin wielodzietnych, czy też wystarczy, że w nieruchomości będą zamieszkiwały dwie rodziny i w sumie znajdzie się tam trójka dzieci uczących się. Należałoby to doprecyzować, żeby w przyszłości nie było wątpliwości i niepotrzebnych nieporozumień. (foto. Patrick)