Czemu śmieci tańsze o złotówkę?

przez es
Odsłony: 494

Komisja oświaty RM wystąpiła z wnioskiem o przedstawienie kalkulacji wyliczania opłaty za wywóz śmieci i chociaż jej nie otrzymała,

znane są mniej więcej sposoby, jak władze gminy doszły do tego, że ustaliły kwotę od mieszkańca w wysokości 10 złotych. Po pierwsze trzeba uświadomić sobie, że nie wszystkie pieniądze pozyskane od mieszkańców przeznacza się na zapłacenie firmie, obecnie EKOM-owi z Nysy, za świadczenie usług na terenie gminie. Część pieniędzy pokrywa koszty budowy nowych boksów na śmieci oraz usuwania dzikich wysypisk. 50 tys. złotych rocznie to ulga, którą stosuje się w przypadku rodzin wielodzietnych, a część pieniędzy w ogóle do budżetu gminy nie trafia, bo istnieje grupa mieszkańców, która za wywóz śmieci po prostu nie płaci.

Obniżenie opłaty o 1 zł spowoduje mniejszy wpływ pieniędzy do gminnej kasy, a konkretnie mniejszy o 220 tys. złotych. Najbliższy rok pokaże, czy obniżka była słuszną decyzją, czy też zbyt pochopną, gdyż zacznie brakować pieniędzy na zapłacenie EKOM-owi. Na razie na pewno jesteśmy w dobrej sytuacji, bo mamy nadpłatę z 2016 roku w wysokości 160 tys. złotych.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze

  • Brak komentarzy