Śnieżny poranek Trzech Króli

przez Artykuł nadesłany
Odsłony: 735
Piękny, urozmaicony krajobraz Przedgórza Sudeckiego na Opolszczyźnie w poranek Trzech Króli objawił się śnieżną czystością. Biały puch sprawił radość zarówno dorosłym jak dzieciom i młodzieży. Zbiegło się to z rozpoczęciem wypoczynku zimowego. Niech ten czas ferii będzie czasem aktywnym, choć z poszanowaniem zaleceń epidemiologicznych, czy bardziej z uznaniem prawa wszystkich do zachowania i pielęgnowania zdrowia. Tym bardziej za wszystkimi lekarzami, pedagogami, terapeutami zachęcam do ruchu na świeżym powietrzu. Nie trzeba tłoczyć się w jednym znanym miejscu, gdyż są mniej uczęszczane, tak by rodzina mogła swobodnie bawić się i pielęgnować zdrowe więzi.
W Głuchołazach zainteresowaniem cieszy się Górka Papiernicza, ale w każdej miejscowości gminy  można znaleźć mniejszy lub większy pagórek, który sprawi radość całej rodzinie. Takim jest na przykład Złota Góra w Burgrabicach, pięknie widoczna z transgranicznej drogi Nysa - Sławniowice. Oprócz lepienia bałwanków, zjeżdżania na sankach czy " jabłuszkach" maluchy odkrywają piękno świata obserwując śnieżynki, wszak każda jest inna, jak chwila, która już się nie powtórzy. Niektórzy próbują sił na nartach, choć pod górkę trzeba je za każdym razem nieść  na barkach. Ileż mięśni można poćwiczyć i to bez siłowni, teraz zamkniętych!
Zmęczeni, ale szczęśliwi korzystajmy wiec z uroków zimy, krajobrazów, czasu, starajmy się dostrzec, czym nas obdarowują...
 
A.B.