Szopka betlejemska w Biskupowie

przez artykuł nadesłany
Odsłony: 2056

W Biskupowie przy drodze prowadzącej do klasztoru oo. benedyktynów ustawiono szopkę betlejemską.

Mijamy ją, jadąc ze Sławniowic w kierunku Głuchołaz i Nysy. Samotna, nie z naszego świata stoi na rozdrożu dróg. Z daleka widoczna Gwiazda Betlejemska zaprasza do zatrzymania się.

6 stycznia w Kościele katolickim wypada uroczystość Trzech Króli – święto starsze niż Boże Narodzenie. W tym roku nie tylko pierwszy śnieg je zwiastował, ale także nagłośniona w mediach koniunkcja Jowisza i Saturna nazwana Gwiazdą Betlejemską. W grudniu miliony ludzi na świecie chciało zobaczyć to niezwykłe zjawisko astronomiczne, które na chwilę oderwało uwagę od spraw ziemskich.

Ponad dwa tysiące lat temu Gwiazda Betlejemska stała się przewodniczką dla Mędrców, którzy wyruszyli  w drogę, aby odnaleźć Króla, którego narodziny zwiastowała. Ostatni odcinek drogi z Jerozolimy do Betlejem przebyli, jak pisze Ewangelista Mateusz, pod przewodnictwem Gwiazdy, ale do swoich krajów wracali już inną drogą, ponieważ otrzymali we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda. Dlatego ten, kto dotknął tajemnicy Bożego Narodzenia zawsze wraca do siebie już inną drogą.

                                                                                                                                                                            RW

 

Czytaj też: Życie jako wędrówka po górach. Nowy Rok 2021

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.