Ulica Królowej Jadwigi będzie przebudowana

przez JW
Odsłony: 1800
Głuchołazy urząd
Głuchołazy urząd

Na środowej sesji Rady Miejskiej w Głuchołazach podjęto decyzję o zwiększeniu o ponad 3 miliony złotych środków na tę inwestycję.

Z informacji przekazanych radnym przez burmistrza wynikało, że środki pozyskane na nią w wysokości blisko 5 milionów złotych zostaną utracone jeżeli inwestycja nie zostanie rozpoczęta.

Jak pokazały ostatnie przetargi, ulica Królowej Jadwigi nie miała szczęścia.

Najpierw nie było chętnych wykonawców do budowy tej drogi, potem pojawiły się oferty które przewyższały zaplanowane środki.  Władze gminy planowały zamknąć koszty zadania w 5 milionach złotych, a tymczasem zgłoszone oferty znacznie przewyższają tę kwotę. Jedna firma wyceniła pracę na prawie 8 mln zł, a druga na przeszło 10 mln zł. Jakby tego wszystkiego było mało, to w trzecim przetargu ograniczono zakres prac który miał być realizowany, np.: na drodze nie będzie warstwy ścieralnej asfaltu. To oznacza, że trzeba będzie dołożyć kolejne pieniądze na zadania, które były planowane ale nie zostaną teraz wykonane. Inwestycja ta ma być wykonana w ciągu jednego roku. W ramach jej zostanie

wybudowana droga publiczna o łącznej długości 1,6 km. Ponadto powstanie kanalizacja deszczowa o długości 1,3 km oraz 380 m ścieżki pieszo-rowerowej i inne elementy infrastruktury drogowej.

Podsumowując mieliśmy dołożyć do tej inwestycji blisko 250 tysięcy własnych pieniędzy, a dołożyliśmy blisko 3,5 miliona złotych i nie zrealizujemy jej w zaplanowanym wymiarze.

Czytaj też: Pokrzywna i Jarnołtówek chcą zmienić gminę?

Zobacz też: Chatka Myśliwska wkrótce otwarta

Zobacz również: Gmina zapłaciła za bankiet 21,5 tys. zł

Czytaj też: Mamy pręgierz

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy