Więcej policyjnych patroli w Głuchołazach podczas wakacji

przez JW
Głuchołazy policja
Głuchołazy policja

W lipcu i sierpniu na ulicach Głuchołaz pojawi się więcej patroli policji. Gmina Głuchołazy przeznaczyła na ten cel 25 tys. zł, które pozwolą sfinansować dodatkowe służby prewencyjne w czasie wakacji.

Porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Głuchołaz Paweł Szymkowicz oraz Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Grzegorz Gawłowski.

Celem dodatkowych patroli jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Głuchołazy w okresie letnim.

Dodatkowi funkcjonariusze będą pełnić służbę przez całe wakacje – w lipcu i sierpniu. Najczęściej będzie można ich spotkać na trasie prowadzącej od rynku do części zdrojowej miasta. Patrole pojawią się również w rejonie Orlika oraz placów zabaw przy ulicach Moniuszki i Koszyka.

Na realizację dodatkowych służb Gmina Głuchołazy przekazała z własnego budżetu 25 tysięcy złotych.

Dodatkowe patrole mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w miejscach, które w sezonie letnim są najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów.

Czytaj też: 101 km/h w terenie zabudowanym i blisko promil alkoholu

Zobacz też: Ziemia zapadła się pod samochodem

Zobacz również: PILNE: Groźny pożar w Pokrzywnej! Ewakuowano blisko 100 osób z hotelu

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube