Inwestycje na ul. Lutosławskiego, Ornowskiego, Nowowiejskiego i Lompy

przez JW
Odsłony: 766
Głuchołazy
Głuchołazy

Informujemy, że Gmina Głuchołazy pozyskała dofinansowania na budowę nowych dróg gminnych.

Dzięki temu, wkrótce będziemy świadkami poprawy infrastruktury komunikacyjnej na ul. Lutosławskiego, Ornowskiego, Nowowiejskiego i Lompy!

W dniu 7 października ogłoszono wyniki kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach którego Gmina Głuchołazy otrzymała dofinansowanie w kwocie 14.250.000,00 zł na realizację zadania pt. "Budowa dróg gminnych na ul. Lutosławskiego, Ornowskiego, Nowowiejskiego i Lompy." To szansa na rozwój naszego miasta i poprawę warunków życia mieszkańców.

Realizacja tego zadania planowana jest na lata 2024-2025. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych blisko 2 km nowych dróg, co znacząco usprawni ruch drogowy.

Szczegóły inwestycji obejmują:

Ulicę Lutosławskiego: Oprócz budowy nowej nawierzchni, przy tej ulicy zostanie również wybudowana ścieżka rowerowa o długości 97,68 metrów.

Ulicę Lompy: Ta ulica zyska nowe oświetlenie drogowe.

Ulice Ornowskiego, Nowowiejskiego: Przy tych ulicach wybudowane zostaną niezbędne skrzyżowania, chodniki oraz miejsce/plac do zawracania, co ułatwi ruch i zwiększy komfort pieszych.

 Inwestycja uwzględnia również wybudowanie niezbędnej infrastruktury technicznej oraz odwodnienie, co zapewni trwałość nowych dróg i minimalizację ewentualnych problemów związanych z wodą.

Ta inwestycja to krok w rozwoju Głuchołaz i z pewnością przyniesie wiele korzyści mieszkańcom. Będziemy na bieżąco informować Was o postępach prac, a także o ewentualnych utrudnieniach związanych z budową dróg. To wspaniała wiadomość dla naszego miasta i społeczności lokalnej, która od dawna czekała na poprawę stanu naszej infrastruktury drogowej. Warto być na bieżąco, aby być świadkiem tych pozytywnych zmian!

Czytaj też: Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach

Zobacz też: Przebudowa drogi krajowej 40 nabiera tempa w Głuchołazach!

Zobacz również: Nie starczyło pieniędzy na parkingi

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube