Kierowca z Głuchołaz za przekroczenie prędkości stracił prawo jazdy

przez JW
Odsłony: 1356
Głuchołazy policja
Głuchołazy policja

W minioną sobotę na terenie Nysy odbyła się akcja wzmożonych kontroli drogowych o nazwie „Drift”,

przeprowadzona przez lokalną drogówkę. Celem operacji było zwalczanie agresywnego oraz brawurowego stylu jazdy, a także eliminowanie z ruchu pojazdów przekraczających normy emisji hałasu.

W jednym z incydentów, po godzinie 23:20 na ulicy Piłsudskiego w Nysie, mundurowi zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę z Nysy, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 74 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźnie jadącemu audi przyznano mandat karny, a także zatrzymano prawo jazdy.

Kolejny przypadek nieodpowiedzialnej jazdy miał miejsce na ul. Mickiewicza, gdzie 28-letni kierowca  z Głuchołaz przekroczył ograniczenie prędkości o 51 km/h, osiągając 101 km/h na „pięćdziesiątce”. W rezultacie, mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz stracił prawo jazdy, do czego dołączono 13 punktów karnych. 

W sumie, podczas działań skontrolowano 34 pojazdy i ujawniono 33 przypadki wykroczeń.

Podczas nocnych kontroli skupiono się na prędkości, technicznym stanie pojazdów oraz trzeźwości kierujących. Akcja "Drift" była odpowiedzią na sygnały mieszkańców dotyczące m.in. zakłócania ciszy nocnej przez kierowców, którzy traktowali jazdę samochodem jako formę zabawy. Drogówka kontynuuje swoje wysiłki na rzecz bezpieczeństwa na drogach oraz spokoju w lokalnych społecznościach.

Czytaj też: 33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

Zobacz też: Kobieta z fantazją w samochodzie

Zobacz również: Złodziej hulajnogi i roweru zatrzymany

Czytaj też: Helikopter ratowniczy w Głuchołazach

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube