Kolejny raz podrożał żłobek Głuchołazach

przez JW
Odsłony: 2850
Głuchołazy żłobek
Głuchołazy żłobek

Rodzice najmłodszych dzieci w gminie mają kolejny wydatek - drastycznie wzrosła opłata za pobyt dziecka w żłobku.

Wszystko dlatego, że cena żłobka, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głuchołazach, jest uzależniona od płacy minimalnej w naszym kraju. To powiązanie powoduje, że wzrost wynagrodzenia minimalnego od razu przekłada się na opłatę za żłobek, w ubiegłym roku dwa razy wzrosła płaca minimalna i to skutkowało dwoma podwyżkami opłat w styczniu i w lipcu. Ogólny wzrost opłaty w 2023 roku w stosunku do poprzedniego roku wynosił ok. 20 %.

W 2024 roku płaca minimalna ma wzrosnąć dwukrotnie, to może skutkować podwyżkami opłat za żłobek o kolejne 19%.

Rozwiązaniem byłoby podjęcie przez radnych nowej uchwały. Radni Jacek Wanicki, Jerzy Wojnarowski i Ireneusz Klimecki przygotowali taką uchwałę która zatrzymałaby podwyżki opłat za żłobek w 2024 roku. Niestety przewodniczący rady nie wprowadził jej do porządku obrad na grudniowej sesji.

Czy zatem teraz radni dojrzeli do tego, by biorąc pod uwagę niski współczynnik urodzeń w gminie Głuchołazy i grożące nam wyludnienie, spróbować zadziałać prorodzinnie?

Mam nadzieję, że tak. Podwyżki opłat za żłobek to kolejny cios dla rodzin z dziećmi. W czasach rosnących cen i inflacji jest coraz trudniej. A przecież dzieci to przyszłość naszej gminy.

Dlatego apeluję do radnych, aby jak najszybciej podjęli działania, które zatrzymają podwyżki opłat za żłobek. To będzie jasny sygnał, że gmina Głuchołazy chce wspierać rodziny z dziećmi.

A co Wy sądzicie o tej sytuacji?

Czytaj też: Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Głuchołazach

Zobacz też: Pożar w Burgrabicach

Zobacz również: Zapomniana perełka europejskich basenów

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube